„A családbarát cégek jövőbe vetett bizalmat adnak az embereknek” – Átadták Az Év Családbarát Vállalata díjakat
Az Alfaseed Kft., a Danone Kft., és a CIB Bank Zrt. lett 2023 családbarát vállalata.
A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom kiosztotta a 2023-as Családbarát Vállalat díjakat. Az idei pályázat fókuszában a munkavégző közösségek álltak, a zsűri ennek a szempontnak a figyelembe vételével hozta meg döntését.
A kisvállalati kategória győztese a vetőmag- és takarmány-nagykereskedő Alfaseed Kft. A vállalat duplázott, hiszen kategóriájának fődíját 2022-ben is elhozta.
A középvállalati kategória győztese a Danone Kft., míg a nagyvállalati kategória győztese a CIB Bank Zrt. lett.
Az Év Családbarát Vállalata különdíjasai a következő vállalatok lettek:
Cognizant Technology Solutions Hungary Kft
CompuTREND Zrt.
Nokia Solutions and Networks Kft.
Philip Morris Magyarország Kft.
STUDIO IN-EX Zrt.
Trivium Packaging BSC Kft.
XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt.
A zsűri döntése alapján a nyerteseken kívül 46 hazai cég viselheti a kitüntető Családbarát Vállalat címet.
A díjátadó gálán osztották ki a Három Királyfi Balansz Programja által évről évre megrendezett, gyerekeknek szóló céges nyílt napokkal kapcsolatos #mutiholdolgozol pályázat díjait is. Idén mintegy 60 munkáltató kapcsolódott a felhíváshoz, a csatlakozóknál mintegy 2400 kollégájuk önkéntes munkájával valósították meg a munkahelyeket a gyerekeknek bemutató programokat az ország egész területén.
Ebben a versenyben 2023 fődíjasai a Celanese (nagyvállalati kategória), az IngramMicro (kis- és középvállalati kategória), valamint a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Semmelweis Egyetem.
A kategória különdíjasai a Alfaseed Kft., a Magyar Közút Zrt., illetve az NI Hungary Kft. lettek.
A munkahelyi közösség építésébe a munkavállalókat is be kell vonni
„A fiatalok továbbra is családban akarnak élni és gyerekeket szeretnének, viszont szoronganak és magányosnak érzik magukat, félnek a jövőtől. De a családbarát cégek jövőbe vetett bizalmat, célt, közösséget adnak az embereknek” – fogalmazott Skrabski Fruzsina, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom elnöke.
Csák János kulturális és innovációs miniszter, a gála fővédnöke beszédében emlékeztetett, hogy egy életigenlő Magyarország, egy sikeres gazdasági modell nem épülhet másra, mint a családokra. Mint mondta, a kormány szándéka, hogy a gyerekvállalás ne okozzon aránytalanul nagy terhet a családoknak. Sebastian Keciek, Lengyelország budapesti nagykövete beszédében a lengyel családtámogatási rendszerről beszélt. „Munka és magánélet összeegyeztetése néha nagyon nehéz, főleg a nők esetében, ezért az államnak támogatnia kell a nőket a munkaerőpiacra való visszatérést illető döntésükben.”
Ujvári Enikő, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom alelnöke, a Balansz Intézet vezetője arra hívja fel a figyelmet, hogy a munkahelyi közösség építése egy közös feladat. „A rugalmasság mellett (vagy annak ellenére) és a minket körülvevő bizonytalanság és kockázati tényezők között mind az egyénnek (munkavállalónak), mind a gazdaság szereplőinek (munkáltatók) elemi fontosságú, hogy működő közösségek segítsék őket. Ehhez a döntéshozóknak és a munkatársaknak is bele kell tenniük a maguk részét a céges kultúra építésbe. Nemcsak azt figyeltük tehát, hogy a családbarát vállalatok milyen eszközökkel építik újjá a munkahelyi közösséget, hanem azt is, hogyan tudják bevonni kollégáikat ebbe az építkezésbe” – mondja.
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>