Bagdy Emőke először állt a nyilvánosság elé a családi gyász után a PAX TV életvédő konferenciáján

„Ne a halál, hanem az élet kultúráját építsük!” – ezek a szavak foglalják össze legjobban a célkitűzését annak az életvédelemmel foglalkozó konferenciának, amelyet a PAX Televízió rendezett február 2-án. Megtöltöttek egy nagy termet azok a közéleti elkötelezettségű emberek, akik az emberi élet védelmét a fogantatástól a természetes halálig fontosnak tartják. Ezzel a Pax TV a médiumok közül elsőként deklarálta messze hangzóan azt a szándékát, hogy erőforrásait az életvédelem szolgálatába állítja. A rendezvény egyik meghatározó előadója volt Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta, aki az őt ért családi tragédia után először tért vissza a közéletbe.

Pax TV életvédő konferencia Bagdy Emőke

A PAX TV életvédő konferenciájának sajtótájékoztatóján: 
Balról: Gere József és Hadnagy Ernő, a tévé tulajdonosai, Máthé Zsuzsa, Bagdy Emőke, Gere Lilla, a PAX TV vezérigazgatója
Kép: Kölnei Lívia

„Most, amikor a Föld legalább 50 országában fegyveres konfliktus dúl, amikor az egyéni szabadságjogok gyakran felülírják a másik ember élethez való jogát, amikor a jövőbe vetett hit megfogyatkozása miatt a fiatalok már alig vállalnak gyermeket vagy sokszor a megfogant élet elveszejtése mellett döntenek – hála Istennek még mindig elég sokan vagyunk, akik az életet csodának, Isten ajándékának tartjuk, és igyekszünk minden eszközzel megóvni” – hallottuk a sajtótájékoztató bevezetőjében. 

„Mi mint Pax TV szeretnénk a hangja lenni hittel és szeretettel azoknak az értékeknek, amelyek megegyeznek az Isten elgondolásával. Szeretnénk eszköze lenni azoknak a szervezeteknek, akik az élet védelmét felvállalják” – mondta Gere Lilla, a Pax TV vezérigazgatója. És a seregszemle, a gondos szervezés, amely a közös munka kezdetét is jelentheti, valóban nagyon reprezentatívra sikerült, a rendezvény felemelő és összekovácsoló élményeket hozott. 

Bagdy Emőke nagy lelkesedéssel beszélt arról, hogy miért érezte küldetésének a részvételt ezen a konferencián: 
„Úgy éreztem, itt a helyem. Életkultúra vagy halálkultúra, valamint az emberi felelősség – különösen ez utóbbit szeretném hangsúlyozni. Arra szeretném rádöbbenteni mindannyiunkat a pszichológia szolgálata segítségével, hogy milyen személyes nagy felelősségünk az élet szolgálata. Az élet egy küldetés – hiszen te se kérted, én sem kértem, hogy megszülessünk, mégis itt vagyunk, és ez nem lehet véletlen. De akkor mi végre vagyunk itt? Mi a feladatunk a világon? A pszichológia rengeteg üzenetét tudjuk már a fiatalok rendelkezésére bocsájtani, amelyek mind az emberi élet értékéről szólnak. Például hogy genetikailag kódolt az emberekben az altruizmus is, az egoizmus ellentettje, hogy közösségben és a másik emberért is élünk. A spirituális dimenzió helyreállítására van szükség, amit »lefejeztek« az elmúlt háromszáz évben, ezért a mai viszonyulás a valósághoz materiális, nem ad lehetőséget arra, hogy feltegyük egy magasabb dimenzió kérdéseit: »Ki vagy te ebben a világban, amibe születtél? Mivégre élsz? Mi a küldetésed? Mit akarsz másoknak adni – hiszen társas lények vagyunk?« Minden gyermeknek a szüleitől kell megkapni azt az útravalót, hogy érezze saját szeretetre méltóságát, fontosságát. Nem a materiális tulajdonod határozza meg az értékedet! Jelenleg a Pénz mint Mammon ül az Isten trónján ebben az átmaterializálódott világban, és emiatt nagyon alacsonyan értékeli a többség az emberi életet, és azt is, aki te vagy." 

„A gyerekeket úgy kell nevelnünk, hogy tudják: az emberi élet testi, lelki és kapcsolati szintjei fölött van még egy értékszint: a spirituális.”

Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet igazgatója történelmi és politikai távlatba helyezte az életvédelem kérdéskörét: „Azt látjuk a 19. századtól kezdve, hogy ha a világ értelmével kapcsolatos gondolkodásból Isten személyét kirekesztjük, akkor megnő a kísértés arra, hogy az emberek önmagukat tegyék meg saját istenükké. Hiába hazudjuk a 21. századot progresszív és felvilágosult kornak, ma az élet legalapvetőbb kérdéseire egészen emberellenes válaszok születnek. Nagy nemzetközi intézmények – az ENSZ, a WHO – azon dolgoznak, hogy az abortusz joga emberi joggá váljon. Mi már felismertük a nagy ellentmondást: az élet kioltásának joga emberi jog nem lehet.” 

„1956-ban legalizálták Magyarországon az abortuszt szovjet mintára, 2022-ig hivatalos adatok szerint 6,1 millió gyermeket abortáltak – ez több, mint a két világháború áldozatai és az ötvenhatos emigráltak együtt. Ők hiányoznak ma az életünk minden területéről.”

A konferencia előadói voltak olyan ismert közéleti személyiségek, mint például Keresztes Ilona, Földi-Kovács Andrea, Csókay András, Albertné Görgey Zsuzsánna; a keresztény felekezetek néhány vezetője; a legaktívabb életvédő, válságterheseket segítő civil és egyházi szervezetek képviselői, mint például Frivaldszky Edit, az Együtt az Életért Egyesület elnöke, Ed Bergs és Bergs Zsuzsanna, a Kiáltás az Életért Egyesület vezetői, Popovicsné Palojtay Márta, a Család és Élet Egyesület vezetője Kárpátalján. 

A PAX TV ökumenikus tartalmával az ország lakosságának közel háromnegyedéhez ér el a nap 16 órájában. Tulajdonosai – a Gere házaspár és a Hadnagy házaspár – hitük szerint élő keresztények, akik hisznek az összefogás erejében is. Mindent megtesznek azért, hogy az evangélium üzenete eljusson minél több emberhez, a televíziós csatorna mellett immár online médiafelületen, streaming-platformon is. Egyedüli ökumenikus médiumként örömmel biztosítanak megjelenési lehetőséget a bibliai alapelveken álló életvédő szervezeteknek és misszióknak.
 

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti