Törékeny csontok, törhetetlen lelkierő – Az üvegcsontú Ivanova Daniela újságíróként is sikeres

Rengetegszer tört el a csontja. Kisgyermekkora óta együtt él a fájdalommal, amit nem lehet megszokni. Mégis azt gondolja, nem az ő baja a legnagyobb, és képes olyan életet élni, hogy hozzátegyen a világhoz. Kerekesszékben éli az életét, de bárhová elrepül, ahová a szíve húzza. Ivanova Danielával Keresztes Ilona beszélgetett a Mégis podcast adásában.

Ivanova Daniela - Kép: Éder Vera
Ivanova Daniela - Kép: Éder Vera

„Ez egy genetikai betegség, nagyon sok típusa van, viszont nincs két egyforma üvegcsontú beteg” – meséli Daniela. Amikor gyerek volt, még kevés információ volt elérhető erről az egészségügyi problémáról, így az édesanyja mindenre tapasztalás útján jött rá. Rengeteg csonttörése volt, de 14 éves kora után ez elkezdett ritkulni – még ma sem tudják, miért. „Azóta nem törik el a csontom olyan könnyen. De például óvodába nem jártam, nehogy rám essenek a gyerekek. Aztán otthon megtanultam írni, olvasni, és a második osztállyal kezdtem az iskolát.

Érdekes, hogy én a családban nem érzékeltem a nehézségeket, csak akkor, amikor közösségbe kerültem, és a többiek azt a visszajelzést adták, hogy én más vagyok.

El is kezdtem megkérdőjelezni önmagamban sok mindent, de az életvidámságom megmaradt” – mondja.

Kamaszkorában minden ellen lázadt, és konfliktust okozott a családban, hogy amikor 13 évesen orrpiercinget akart, az édesanyja megengedte neki, később viszont a húgának azt mondta, hogy 18 éves koráig nem járul hozzá semmi ilyesmihez. „Ezt a húgom igazságtalannak érezte, jogosan. Aztán az én kapcsolatom meg is romlott anyukámmal, elköltöztem 18 évesen, mert sok mindenben nem egyezett a véleményünk. Később aztán ez rendeződött” – idézi fel.

Daniela újságíróként dolgozik, már gyerekkorában is az írás érdekelte meg az éneklés – és egyikben sem akadályozza őt az, hogy kerekesszékben ül.

Kép
Ivanova Daniela - Kép: Éder Vera
Ivanova Daniela - Kép: Éder Vera

Komoly témákról is ír, például készített interjút egy rákbeteg hölggyel vagy egy házaspárral, akik elvesztették egyik babájukat, ezek rá is nagy hatással vannak, igyekszik magával vinni a tanulságokat.

Az ismerkedésről azt mondja, már megtanulta kiismerni az embereket, észrevenni, ha valami nem róla, hanem a helyzetéről szól, ha nem egyenrangú a kapcsolat. „Volt olyan is, hogy az önbizalomhiányos férfiak találtak meg, nekem meg nem volt problémám az önbecsülésemmel, így hamar kiderült, hogy nem vagyunk kompatibilisek” – magyarázza Daniela, aki azt mondja, nagy valószínűséggel ki tudna hordani egy kisbabát, több üvegcsontú ismerősének van gyereke.

 

 

Mégis podcastban olyan életeket szeretnénk felvillantani, amelyeknek főhősei nem mindennapi hátránnyal élik hétköznapjaikat, miközben komoly kérdéseket kell megválaszolniuk, fontos döntéseket kell meghozniuk és feltöltő forrásokat kell találniuk a napi küzdelmekhez. Miközben a beszélgetésekből mindannyian erőt tudunk meríteni, mondatról mondatra bomlik le a fal a fogyatékkal élő emberek és épnek tartott társaik között.
A Mégis podcast műsorvezetője Keresztes Ilona.
Új adások kéthetente csütörtökön.
A Mégis podcast adásai elérhetőek a Spotify-on, a Képmás.hu podcast rovatában és a Képmás magazin Youtube-csatornáján.
A Mégis a Képmás és a Média a Családért Alapítvány közös podcast-sorozata.
A podcast támogatója a Szerencsejáték Zrt.

Az adás támogatója a Szerencsejáték Zrt.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti