Médiavilág – Erősödő értékteremtő szerep a karantén idején

2021. január 15-ig szavazhatnak arra, kik legyenek a Média a Családért-díj közönségdíjasai. A „karantén-állapot” nem csupán életünk napi rutinjainak megváltoztatását kívánja, értékrendünket is érinti. Egyre többen aktivizálódnak a virtuális térben, ami kihat a médiafogyasztási szokásokra is. Keresettebbé válnak azok a tartalmak, amelyek az ismereteken túl egyfajta útmutatást is adnak, és lelki erőforrásként is szolgálnak a nehéz helyzetekhez. Az elmúlt évben ezért az eddiginél is fontosabb volt a családbarát média jelenléte. A Média a Családért Alapítvány 13 éve azokat a családbarát cikkeket és műsorokat díjazza, amelyek a jól működő családok példáját is közvetítik, ugyanakkor megoldási javaslatokat is adnak az őket érintő problémákra. Az idei év jelöltjeire a közönség 2021. január 15. éjfélig adhatja le voksát az Alapítvány honlapján. 

MCSD
Kép: Média a Családért Alapítvány

A 2007-ben alapított Média a Családért-díj olyan magas szakmai színvonalat képviselő, nyomtatásban és online felületen megjelenő cikkeket, rádió- és televízióműsorokat jutalmaz, melyek célja nem csupán az olvasottság, hallgatottság vagy nézettség növelése, hanem elsődlegesen érdemi információ és segítség nyújtása a családok számára az őket érintő nehézségekben.

„2020 fordulópont volt. Így vagy úgy, de mindenkinek. Meg kellett birkóznunk az ismeretlennel, a bizonytalansággal, a mindennapi aggodalommal. Újra kellett tanulnunk, hogy mi a legfontosabb. Megértettünk, hogy újra, igazán meg kell szeretnünk és becsülnünk, ami a miénk. Új értelmet nyert a család is.  A Média a Családért-díj ezeknek az új felismeréseknek a kifejezése. Azokat a történeteket tünteti ki, amelyek a leghatékonyabb hétköznapi ’vakcináink’. Megvédenek, erőt adnak, biztonságot nyújtanak és utat mutatnak.” – összegez Dr. Aczél Petra, a Média a Családért Alapítvány elnöke.

A megjelenéseket havonta szemlézik az anyaországban és 2016 óta a határon túli magyarlakta területeken is. A magyarországi és külhoni szakmai zsűri által havonta kiválasztott egy-egy jelöltet a Képmás magazinban, az Alapítvány weboldalán és Facebook oldalán is bemutatják. A közönség mindkét kategóriában akár több jelöltre is leadhatja szavazatát a mediacsaladert.hu oldalon.

Az idei jelöltek sokféle műfajban és megközelítésben foglalkoznak a családdal: téma például az egyszülős család, a testvér érkezése, a halál, az örökbefogadás, a látássérült családok és az otthonoktatás vagy a pornó hatása a gyerekek lelki fejlődésére.

„A Média a Családért-díj fontos értéket képvisel. Egyrészt inspiráló példákat ismerhetünk meg a pályázati anyagokon keresztül, másrészt ösztönözhetjük a média munkatársait arra, hogy ezzel a gondolatkörrel foglalkozzanak. Nem feketén-fehéren, nem idealizált módon szeretnénk látni/láttatni a családot, hanem a téma teljes összetettségében, ahogy a cégünknél is igyekszünk bemutatni azt, hogy hogyan változtatja meg a családok életét a digitalizáció." – mondja Kutas István, a Magyar Telekom kommunikációs igazgatója, a díj főtámogatójának képviseletében.

Minden szavazó megkapja a Képmás magazin februári, digitális lapszámát, 10 szavazó Képmás-csomagot (2020-as családi naptárat, Képmás-hátizsákot, Szabó T. Anna és Lackfi János Ikertükör kötetét, Pifkó Célia Szörnyecskék a szobádban mesekönyvét, valamint egy 1 évig érvényes belépőt a Folly arborétumba), 10 szavazó pedig éves Képmás magazin előfizetést nyer. 

Az eredményhirdetésre 2021. január 31-ig kerül sor. A két szakmai fődíj összege idén 1-1 millió forint, míg a közönségszavazás győztese a Kolping Hotel vendégszeretetét élvezheti családjával. A külhoni Média a Családért-díj a Bethlen Gábor Alapkezelő támogatásával valósul meg.

A díj megalapítása óta összesen 109 újságíró részesült e szakmai elismerésben.

Szavazás: mediaacsaladert.hu

A Média a Családért-díj 2020-ra jelölt újságírók:

A Külhoni Média a Családért-díj 2020-ra jelölt újságírók:

2020 magyarországi zsűri:

  • Dr. Aczél Petra, a Corvinus Egyetem egyetemi tanára, a Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet igazgatója
  • Gáspár Mónika, a Család-barát magazin vezető szerkesztője (MTVA)
  • Keresztes Ilona, MTVA Kossuth Rádió, vezető szerkesztő
  • Király Eszter, az Én vagyok az apád blog alapítója
  • Martí Zoltán, a 777 alapító-főszerkesztője
  • Molnár-Bánffy Kata, kommunikációs szakember, a Képmás Kiadó és a Salt Communications ügyvezetője
  • Szám Katalin, a Képmás főszerkesztője
  • Szilvay Gergely, a Mandiner főmunkatársa

Külhoni zsűri:

  • Csinta Samu - újságíró, közíró (Erdély)
  • Dunda György - a Kárpáti Igaz Szó lapigazgatója (Kárpátalja)
  • Molnár Judit - a Ma7 médiacsalád főszerkesztője (Felvidék)
  • Tóth Lívia - a Hét Nap hetilap főszerkesztője, a Vajdasági Magyar Újságírók Egyesületének alelnöke (Délvidék)

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti