Éljen a bistronómia!

Aki szereti a kifinomult francia és hagyományos magyar ízpárosításból született ínycsiklandó fogásokat a Dunára és Gellérthegyre néző panorámával együtt fogyasztani, a Monk’s Bistrot-ban jó helyen jár. Nemcsak a kifinomult enteriőr, a történelmi hangulatot árasztó százéves téglafalak, a káprázatos panorámájú, hatalmas teraszok, de az étterem minden oldalról nyitott látványkonyhája is megér egy látogatást, aztán pedig még sokat, mert ha egyszer betérünk ide, garantáltan szerelem lesz első kóstolásra.

Kép: Monk’s Bistrot

A Monk’s Bistrot ugyan csak pár éve nyitotta meg kapuit, a helyén azonban már száz évvel ezelőtt is a kulináris élvezeteknek hódoltak, ugyanis a piarista szerzetesek itt főztek, étkeztek és fogyasztották azt a bort, amelyet saját pincészeteikben termeltek.

 

A magát bistrot-ként aposztrofáló Monk’s a főzés és az evés folyamatát kapcsolja össze olymódon, hogy az összes érzékszervünket egyidejűleg stimulálja, igazán különleges gasztronómiai élménnyel kényeztetve bennünket, vendégeket. A hagyományos magyar és kifinomult francia ízvilág párosítása első blikkre nem tűnhet magától értetődőnek, de az étlapot végigböngészve ennek pont az ellenkezőjéről győződhetünk meg. Ennél izgalmasabb kreációkat keresve sem találhatunk!

Tipp: Kóstoljuk meg a séf szezonális ajánlatát: a marha tatárt kápiával, kaprival és vadpetrezselyemmel vagy az ördöghalat csicsókával, vaníliával és bergamottal, desszertnek pedig válasszuk a mogyoróból, sárgabarackból, kakaóból és citromfűből megalkotott kompozíciót.

Kép

Kép: Monk's Bistro

Persze, ahogy a mondás is tartja, „a puding próbája az evés”. Ez egy étterem esetében pedig hatványozottan igaz. Ám a kicsit is szkeptikus vendég ellenállása abban a pillanatban szertefoszlik, miután megrendeli a kiválasztott fogásokat és végignézi, ahogy a friss, roppanós alapanyagokból mesteri kompozíciók születnek.

A hely mottója Simai Kristóf piarista szerzetestől származik, aki 224 évvel ezelőtt egy különleges szakácskönyvet állított össze: „…Minthogy a természet avégre rendelte az étkeket, hogy azokkal élvén az ember ne csak magát táplálja, hanem egészségét is fenntartsa”.

 

A magyar-francia fúziós konyha nagymesterének, Piróth Zoltán séfnek és csapatának az ereje azonban nem csak a tudásában van! Érezhető, hogy itt bizony egy igazi csapat dolgozik, amelynek tagjai egy ritmusra mozognak, félszavakból is értik egymást. Köszönhető ez többek között a tulajdonosi szemléletnek, amely fontosnak tartja a csapatkohéziót. „Hiszem, hogy a kollégák közötti baráti kapcsolat pozitív rezgését megérzik az ide betérő vendégek is” – mondja Tóth-Deme Miklós, az étterem tulajdonosa.

Természetesen mit sem érne mindez kellő profizmus hiányában, de a Monk’s esetében erről szó sincs, hiszen a konyha lelke, a rendkívül ambíciózus és kreatív séf folyamatosan, minden fórumon – interneten, könyvekben, piacokon és utazásai során is – keresi az inspirációkat, fejleszti tudását. Ennek pedig szerencsés élvezői mi, vendégek vagyunk.

Tipp: Aki szereti a valódi különlegességeket, az ne hagyja ki az étterem október közepén debütáló specialitását, amelyet sehol máshol nem lehet megkóstolni, csak itt! Annyit elárulhatunk róla, hogy háromféle hús házasítására épül.

Kép

Piróth Zoltán séf – Kép: Monk's Bistrot

De ne ragadjunk le csupán az ételek élvezeténél, hiszen meg kell említeni a hely másik nagy attrakcióját, a páratlan italkínálatot, a saját fejlesztésű „Monktails” koktélokat, a széles sör- és párlatválasztékot és a páratlan borlapot, amelyhez természetesen egy vérbeli sommelier dukál. A Monk’s tulajdonosának nem titkolt szándéka, hogy elsősorban a hazai borkínálatot ismertesse meg a vendégeivel, hiszen nagyon széles, izgalmas és sokrétű az itthoni pincészetek kínálata. Közel százféle bor között válogathatunk, ezeknek mintegy 80 százaléka hazai, 20 százaléka külföldi – és pohárral is kóstolhatunk, nem csak palackkal!

Tipp: Igyunk egy Espresso Martinit, amelyet eredetileg egy híres modellnek készítettek először Londonban a ’80-as évek közepén. Olyan italt kért a baristától, ami nemcsak feldobja, de fel is ébreszti.

 

A szezonális ételekhez Czenki Tibor – a sommelier – segít megtalálni az ideális nedűt, a legjobb pincészetekből származó borok között szemezgetve. Ám ha igazi kuriózumra vágyunk, csak annyit említsünk neki, hogy a „reserved” tételekre lennénk kíváncsiak.

Tipp: Foglaljunk helyet a november 25-i borvacsorára, amelyen a többszáz éves múltú tokaji Szepsy dinasztia boraival ismerkedhetünk meg!

 

A támogatott tartalom a Képmás Natív Stúdió közreműködésével készült.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti