„Sok a közös bennem és Baradlay Richárdban” – Fehér Tibor az új Jókai-musicalről

Elsöprő siker lett a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon június 17-én és 18-án bemutatott Kőszívű – A Baradlay-legenda című musical. A Jókai klasszikusából készített, Szente Vajk által rendezett zenés színházi előadás fókuszában a három Baradlay-fivér, Ödön, Richárd és Jenő története áll, amelyben a hazaszeretet, a szerelem, a testvéri és szülői önfeláldozás mellett a becsület, az árulás és a bosszú is megjelenik. A produkció jövő évadtól az Erkel Színházban lesz látható – a Baradlay Richárdot alakító Jászai Mari-díjas Fehér Tibort még a főpróba közben kaptuk el és faggattuk a szerepéről.

Baradlay musical
Polyák Lilla és Fehér Tibor - Kép: Margitszigeti Szabadtéri Színpad

„A Puskás, a musical és a Dominógyilkosság után ez a harmadik közös munkám Szente Vajkkal, akivel nagyon szeretek dolgozni. A Kőszívű – A Baradlay-legenda a Margitszigeti Szabadtéri Színpad és a MusicalNeked Produkció ősbemutatója, az előadás a 19. századba, a szabadságharc idejére röpíti a nézőt. Jókai klasszikusát, A kőszívű ember fiait Vajk és Galambos Attila társszerző kicsit leporolták, mind nyelvezetében, mind látványban maivá tették.

Szerintem kellett is ez, mert valljuk be, ezek a kötelező olvasmányok túl korán jutnak el a gyerekekhez az iskolában, és pont ezért nem hiszem, hogy teljesen megértik tizenévesen.

Én magam is csak később, idősebb koromban értettem meg és tudtam igazán átélni” – mondja a színművész, majd hozzáteszi:

„Nagyon tetszik, hogy Baradlayné, akit az előadásunkban Polyák Lilla alakít, nem egy kőszívű asszony. Teljes szívből szereti a fiait, nem mellesleg kiváló diplomata. A Baradlay-testvérek pont olyan fiatal srácok, mint a 21. század fiataljai. Tele vannak vágyakkal, hazaszeretettel, szívükben pedig szerelemmel. Az általam játszott Baradlay Richárd bátor és belevaló srác. Nem kellett nagy hidakat építeni közte és köztem, mert sok a közös bennünk. Például erős igazságérzettel rendelkezik, akárcsak én. A hazája iránti szeretet és kötődés nagyon erősen munkál benne, akárcsak bennem. Nekem is fontosak a gyökereim, a szülőfalum, szeretem az országot és a magyar mentalitást.

Nagyecsedről származom, és bár mindig örül a szívem, ha hazamegyek, Budapestért is rajongok. Körülbelül tizenkét éves lehettem, amikor egy osztálykirándulás alkalmával felhoztak minket Parlament-látogatásra. Emlékszem, teljesen lenyűgöztek a hatsávos utak és a hatalmas épületek. Rögtön éreztem, hogy ez az én városom, és, hogy itt szeretnék élni. Élvezem az itteni pezsgést, és azt, hogy rengeteg emberrel lehet megismerkedni."

Kép
Kőszívű-musical
Kép: Margitszigeti Szabadtéri Színpad

 „Hiába mondom Szente Vajknak, hogy ne írjon nekem dalokat, mégis ír!”

"Szerencsére elég jó a mozgáskoordinációm, a nemzeti színházas időszakom alatt gyorsan és könnyen sajátítottam el artistamutatványokat is, de ettől még – prózai színész lévén – a Baradlay-legenda nagy kihívás nekem, hiszen egyszerre kell tudni énekelni és táncolni.

Míg a Puskás életéről szóló musicalben van két-három dalom, itt tizenegy.

Direkt kértem Vajkot, hogy ne írjon nekem dalokat, de csak írt, ráadásul magas lágéban! (nevet). Az előadásban Kovács Gyopár alakítja Editet, a szerelmemet, és van egy nagyon szép duettünk. Érdekes módon, ott nem izgulok. A sok érzelem, amit a dalszöveg közvetít, olyannyira magával ragad, hogy könnyen kiéneklem a magas hangokat is.”

Kép
Kőszívű-Baradlay-legenda
Kép: Margitszigeti Szabadtéri Színpad

Fehér Tibor végezetül még elárulta, hogy a kalandos-romantikus történet látványvilága is egészen különleges, a jelmezekben pedig múlt és jelen összeér: a Kovács Yvette Alida által tervezett ruhák motívumokban és színekben a 19. századra utalnak, ugyanakkor a kapucnival kombinált katonaruhák, vagy épp a hölgyek ruhái, az egyes kiegészítők a jelenben is megállnák a helyüket.

A darab szerzői: Szente Vajk, Galambos Attila és Juhász Levente (zeneszerző), rendező: Szente Vajk, producer: Szabó László.

A főbb szerepeket Miklósa Erika, Polyák Lilla, Feke Pál, Szerednyey Béla, Náray Erika, Veréb Tamás, Ember Márk, Fehér Tibor, Gubik Petra, Kovács Gyopár, Katona Kinga, Nagy Sándor, Serbán Attila, Berettyán Sándor és Barabás Kiss Zoltán játsszák.

Az előadást jövő évadtól az Erkel Színház tűzi műsorára.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti