A gyerekek itt nemcsak játszanak, de magabiztosabbá, bátrabbá és boldogabbá is válhatnak
Játékosan fejleszti az óvodások és kisiskolások megannyi készségét a fővárosi Tarzan Park. Eszközei emellett sajátos nevelési igényű, autista és hiperaktív gyerekek számára is hatékonyak.
Keresztlányommal nemrég az újpesti TarzanTM Parkban jártunk, amely két hektáros területén 13 játékszigettel várja a családokat. Az óriáscsúszdák, a mesébe illő tornyok vagy épp a kalózhajó nemcsak látványos elemek, hanem többek között a gyermekek nagy- és finommozgását, idegrendszerét is fejlesztik.
A park fő célközönsége az óvodás és kisiskolás gyerekek, de valamennyi játékot élvezetesnek fognak találni a totyogósak és a kiskamaszok is: a kisebbek hintázhatnak és csúszdázhatnak, a nagyobbak pedig falra mászhatnak vagy Tarzanként suhanhatnak végig a Liándzsungel drótkötélpályáján.
1.000 Ft kedvezmény
A Képmás magazin augusztusi lapszámában 1.000 Ft-os kedvezménykupont talál, mely a belépőjegy árából biztosít engedményt, és 2020. augusztus 31.-ig vehető igénybe. A Képmás magazint keresse az újságárusoknál.
Valódi önbizalomtuning
Nővérem lassan kétéves kislánya a csúszdával felszerelt Picurvárral kezdte az ismerkedést. Némi szülői segítséggel megspékelve ugyan, de meglepő bátorsággal mászott fel a kötélből készült kapaszkodón, felérve pedig a játék lánchídján is átkelt. Mintha pár perc alatt fejlődött volna fél évet, és nem járok messze az igazságtól: a vár lépcsőin, kapaszkodóin való mászás a gyerekek észlelését, érzékelését, egyensúlyát, mozgástervezését, valamint idegrendszerének érését is támogatják, míg a csúszás révén fejlődik tájékozódásuk.
Innen a közeli Felhővárakhoz szaladt át, amelynek tetejére lépcsőn és kötélhágcsókon, illetve falmászással is feljuthatnak a gyerekek, hogy aztán a három óriási csúszda egyikéről lecsússzanak. A bátrabbakat arra biztatom, próbálják ki a falmászást, ami azon túl, hogy jó móka, a szem-kéz-és lábkoordinációjukhoz is hozzájárul, a kötélhágcsókon kapaszkodva pedig az elemi mozgásokat gyakorolhatják. Társaikat látva a félénkebbek is megtáltosodhatnak és azon kaphatják magukat, hogy a torony tetejéből integetnek le szüleiknek. A Picurvárnál mi is ezt tapasztaltuk: keresztlányom kezdeti bizonytalanságát leküzdve vette be a várat, majd édesanyjával a Tornyoktava tornyának legfelső szintjére is felsétált. A parkban található eszközök megszüntethetik a szorongást, növelve a gyerekek magabiztosságát.
Ugrálással a szép írásért
A játékok az idegrendszeri érés elősegítése mellett a gyermekek iskolához szükséges egyéb képességeit is fejlesztik: a Zengőerdő szócsöve például bővíti szókincsüket és javítja beszédértésüket, kifejezőkészségüket. A Homoktengerben való homokozás elősegíti kezük finommozgását, ami a helyes ceruzafogás alapja, míg a Homokbányában a halmazállapotokkal ismerkedhetnek. Ki gondolná, hogy a Pattanjdombon szökdelve fejlődnek olvasási, írási és számolási kompetenciáik? Az ugrálás ugyanis kialakít egy ritmust, ami az ezekhez szükséges szeriális képességeket támogatja.
Más játékok, mint a Zsiványtenger sziget kalózhajója kreatív gondolkodásra ösztönzik őket, aminek szintén nagy hasznát fogják venni nemcsak az iskolapadban, hanem az életben is.
Tengerre, gyerekek!
A rengeteg eszköz közül nekünk a fent említett kalózhajó és a Rejtekerőd hintója tetszett a leginkább. A játékok szerepjátékra hívják a gyerekeket, akik megidézhetik a Mi újság, kuflik? jelenetét, amelyben kedvenceik csalózkajóhatát, azaz kalózhajócsatát vívnak, vagy éppen Hamupipőkeként utazhatnak a bálba, ahogyan mi is tettük. A szerepjátékok révén sokat tanulhatnak egymástól: fejlődik kreativitásuk, gondolkodásuk és szókincsük is gazdagodik.
Így lesz sikeres a legkisebbek szocializációja
Keresztlányomról tudni kell, hogy kicsit visszahúzódóbb természet, nagyobb társaságban inkább az anyukája mellé bújik, most viszont érdeklődve mutogatott a többi gyerek felé. A park kiváló helyszín a kisebbek szocializálódására: a Hintarét többszemélyes hintáira ülve új barátokat szerezhetnek, akikkel aztán együtt dagonyázhatnak a Homokbányában, míg a Liándzsungel kötélhágcsóin mászva egymással versenyezhetnek. A csoportos játékok során nemcsak ismerkedhetnek, hanem azt is megtanulhatják, mit jelent a sportszerűség, a másokkal való együttműködés, és hogy jó érzés elsőként célba érni, de még jobb érzés másokkal egyszerre.
SNI-s és autista gyerekeknek is ideális program
A játszóparkba az autista, hiperaktív valamint a beilleszkedési, tanulási és magatartás-zavaros, illetve sajátos nevelési igényű gyermekekkel is érdemes ellátogatni. Hogy csak két példát említsek, a kalózhajóra felszerelt gumikeréken való pörgés-forgás az idegrendszer érését fokozza, ami ezért különösen ajánlott a hiperaktivitással élők számára. Az eszközök kreatív használata pedig vesztibuláris, tapintásos ingerléssel javítja az agyféltekék közötti kapcsolatot, amivel megelőzhetőek a későbbi tanulási- és magatartási problémák. A parkban való játék integrálásukat is elősegíti. Más szempontból hasznos a vízágyúkkal felszerelt Placcs Placc, ugyanis a víz nyugtató hatással bír a gyerekekre.
Ha a TarzanTM Parkban alaposan kijátszották magukat, biztosan pihentető éjszakája lesz a gyerekeknek – és ezáltal nekünk, (kereszt)szülőknek is.
A játékok fejlesztő hatásairól egyébként részletes leírást olvashatunk a park hivatalos oldalán – meglepő és tanulságos olvasmány.
A TARZANTM védjegy, az Edgar Rice Burroughs Inc. tulajdonában van, és engedéllyel használják.
Támogatott tartalom.
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>