Az sem akadály, ha gyerekként tiltottak a tévétől – A négy legsikeresebb vállalkozónő az internet világából

Manapság szinte egyetlen vállalkozás sem teheti meg, hogy internetes jelenlét nélkül működjön, és sok nő is felépített már világszinten sikeres online vállalkozást a férfias területnek tartott internet világában. Magyarország vállalkozásainak még csak 14 százalékát birtokolják tisztán női tulajdonosok, ám ez valószínűleg növekedni fog, hiszen a tech és az internet területén éppúgy szükség van nőkre, mint férfiakra. Íme, a négy legsikeresebb nő, akik a technológia világában építették fel kimagasló karrierjüket.

vállalkozónők
Kép: Pexels / Cowomen

1. Caterina Fake – a Flickr képmegosztó fejlesztője

Ki ne hallott volna már a Flickr domainnév alatt futó oldalról? A jól ismert közösségimédia-oldal Caterina Fake nevéhez köthető. Caterina gyermekkora szinte a technológiától elzárva telt, szülei nem engedték sem televíziót nézni, sem rádiót hallgatni. Fake 2002-ben mégis megalapította technológiai profilú cégét, majd elkezdte fejleszteni a képmegosztó oldalt, amelyet 2004-ben közzétettek az internetes közösség számára.

Az oldal hihetetlen sikereket ért el, a mai napig nagyjából 100 millió felhasználó használja aktívan havonta.

Fake egy másik projektet is elindított, ez volt a Hunch, amelyet az eBay vásárolt fel közel 80 millió dollárért.

2. Arianna Huffington – a Huffington Post alapítója

A világ egyik legbefolyásosabb médiaszemélyisége és a világ legjobbjának választott blog alapítója: Arianna Huffington. 2005-ben indította az Egyesült Államok vitathatatlanul legolvasottabb politikai magazinját, a Huffington Postot, amelytől olyan neves oldalak is tanulnak, mint a The New York Times vagy a Forbes. A Huffington Post havonta közel 130 millió látogatót regisztrál, és minden hónapban egymillió új hozzászólást írnak a cikkeihez. A médium számos díjat elnyert, köztük a Pulitzer-díjat is, és vitathatatlanul az egyik legbefolyásosabb sajtóorgánum a világon.

Kép
Arianna Huffington
Arianna Huffington - Kép: Wikipedia

3. Susan Wojcicki – a Google társalapítója

A világ egyik legbefolyásosabb cége, a Google alapítójának neve sem maradhat ki a listából.

Susan Diane Wojcicki már több mint 20 éve dolgozik a technológia világában, és ma az egyik legsikeresebb cégvezető Amerikában.

Társalapítója volt az 1999-ben született Google-nek, majd a cég első marketingmenedzserévé is kinevezték. Sikeres szakemberként foglalkozott a cég online hirdetési területével, de ő felelt a Google videószolgáltatásáért is. Emiatt Susan alaposan tanulmányozta az akkor még konkurenciának számító YouTube-ot, majd látva a sikerét, javasolta a Google-nak a népszerű videómegosztó felvásárlását. 2014 óta ő az egyik legismertebb és legnépszerűbb közösségimédia-felület vezérigazgatója.

4. Marie Forleo – a business coaching üzletasszonya

Marie Forleo az egyik legismertebb amerikai vállalkozónő és tanácsadó, egyúttal a The New York Times bestsellerírója. A pénzügyi tanácsadó szak elvégzése után Marie 2001-ben létrehozott egy hírlevelet, és hamar számos előfizetőre tett szert abból az ügyfélköréből, amelyet még fitnesz- és táncoktatóként alakított ki. 2010-ben megalapította a Marie Forleo International nevű cégét, majd elindította saját online üzleti iskoláját is, B-School néven.

Kép
Marie Forleo
Marie Forleo - Kép: Wikipedia

E program kapcsán 148 országban közel 55 ezer emberrel dolgozott együtt, akiknek a kisvállalkozását segítette business-tanácsadóként.

Azóta is számos projekten dolgozik, a MarieTV-ben sztárok házigazdája, de a híres videómegosztón is megtalálhatók a The Marie Forleo Podcast adásai.

Online karrier – első lépés a tanulás

Manapság az internet világa végtelen lehetőséget kínál bárki számára a sikeres online karrier beindításához, csupán meg kell találni a legmegfelelőbb eszközt, és azt, ami számukra a leginkább fontos. A digitális tér ráadásul nemcsak a karrierút kiépítésében lehet segítségünkre, hanem megszámlálhatatlan online képzést és oktatóanyagot találhatunk akár ingyenesen. Számos rövid, 8–10 órás online kurzus érhető el a Hubspot vagy a Coursera oldalán is.

Forrás: Rackhost.hu

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti