Ajánlj egy gyerekkönyvet! – Csemer Boglárka, Boggie
Szívügyünknek tekintjük az olvasás népszerűsítését. Egy ismert és hiteles személy ajánlása sokat segíthet egy jó könyv kiválasztásában. Ezért indítjuk el új sorozatunkat, amelyben ismert kisgyermekes apukákat és anyukákat kérdezünk írókról, könyvekről, mesékről, az olvasáshoz fűződő emlékeikről, körkérdés formájában. Elsőként Csemer Boglárka, Boggie válaszolt nekünk.
– Felolvastak önnek a szülei gyerekkorában? Milyen emlékei vannak erről?
– Arról van inkább emlékem, hogy magam olvasok. Nagyon pici koromban megbarátkoztam a betűkkel, és a létező összes könyvet elolvastam, amit kaptam.
– Volt kedvenc története? Egy olyan mesekönyv, amit százszor is átlapozott és megnézegette benne a képeket?
– Igen. Elvarázsolt egy keleti filozófián alapuló mesekönyv, mert annyira más volt, mint a magyar mesék. Borzasztó, de nem emlékszem a címére, csak az élmény maradt meg.
– Melyik volt az első könyv, amit már saját magának olvasott? Emlékszik-e, miért ezt választotta?
– Biztosan mesekönyvek voltak. Most hirtelen egy Benedek Elek-gyűjtemény ugrott be, azt nagyon szerettem.
– Van kedvenc magyar írója?
– Dragomán György. Az elbeszélői stílusa nagyon közel áll hozzám, egyből rááll az agyam a logikájára, mondatszerkesztésére. Szerintem korunk egyik zsenije.
– Van kedvenc külföldi írója?
– Imádom az oroszokat, a franciákat és a dél-amerikai szerzőket, most mégis egy kínai szerzőt emelnék ki, mert nagyon friss az élmény. Jung Chang Vadhattyúkját ajánlom azoknak, akik szeretik a családregényeket, és szeretnének többet meg tudni a 20. századi kínai történelemről, gondolkodásmódról és a maoizmusról.
– A saját gyermekével a napi rutin része a meseolvasás?
– Abszolút, minden este, már pár hónapos korától kezdve. Próbálom kicsit szabályozni, mert mostanában egy mese sosem elég. Szinte mindennap költök magam is történeteket neki, miután lekapcsoltuk a villanyt. Amúgy meg is látszik a szókincsén. Szóval tiszta szívből ajánlom minden szülőnek a rendszeres meseolvasást.
– Neki melyik a kedvenc meséje?
– Van egy, amibe beleszerettünk: Elmer, a kockás elefánt, Szabó T. Anna rímes fordításával.
Nagyon kedves mese. Ezen kívül mi is szeretjük Boribont, Maszatot, Kipp-Koppot és a Kisvakondot, mint olyan sokan.
– Van olyan mesekönyv vagy olyan szerző, amiből/akitől szívesen olvas neki, mert önt is szórakoztatja?
– Az előbb felsoroltak mindegyikét örömmel olvasom. Próbálom a magam számára is élvezetessé tenni az olvasást, ezért mindig megváltoztatom az előadásmódomat. Ezt amúgy az éneklésben is alkalmazom, és nagyon izgalmas tud lenni.
– Megnézi-e, fontosnak tartja-e, hogy ki illusztrálta a könyvet? Van valaki, akinek a képi világát különösen szereti?
– Meg szoktam nézni, már csak a saját CD-borítóim miatt is, hátha valaki inspirál. Szeretem az igényes, egyedi rajzokat. Farkasházi Réka frissen megjelent Életmesék könyvében szerintem csodás dolgokat alkotott Szimonidesz Hajnalka.
+1 kérdés: Kérem, ajánljon egy könyvet szülőtársainak!
– David McKee: Elmer, a kockás elefánt.
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>