A zene, ami boldoggá tesz
A klasszikus zene emberi pszichére és testre gyakorolt kedvező hatásainak több évtizedes, komoly kutatási háttere van. A komolyzene éberebbé tesz, fejleszti a memóriát, örömöt okoz és boldoggá tesz.
A Glasgow University tudósai szerint a klasszikus zene minden másnál hatékonyabb depresszióűző. Kutatások bizonyítják, hogy komolyzenét hallgatva pontosabban dolgozunk, a logikai feladványokban pedig jobban teljesítünk.
A rendszeresen komolyzenei koncertekre járók körében sokkal többen vallják magukat boldognak és érzik úgy, hogy a zene segít a feszültségük, és a stressz levezetésében.
Ennek alapja az a folyamat, ami a testben a zene hatására indul el: a dallamok hallgatása közben ugyanis boldogsághormon – endorfin – szabadul fel.
Jó hír, hogy ennek érdekében nem kell milliókat költeni, elég megvenni a megfelelő zenei bérletet, eljárni koncertekre és élvezni azok áldásos hatását! Ha szereted a különlegeset, az unikálisat, van számodra egy igazi ajánlatunk!
Keresd a kuriózumot!
Ha mindenben keresed az unikálisat, a minőségit, a Filharmónia Magyarország Unikum bérletét neked találták ki!
Ránki Dezső utánozhatatlan játéka és a 2018-ban Junior Prima-díjjal kitüntetett Rajna Martin vezényelte – közel százéves tradícióval rendelkező – Nemzeti Filharmonikus Zenekar gondoskodik az évad méltó indításáról. Felhangzik a romantikus zene egyik legkiemelkedőbb és legnépszerűbb alakjának, Robert Schumannak a csak Konzertstückként emlegetett op. 92. műve, amelynek baljós hangjait George Byron egyik drámai költeménye, a Manfred ihlette.
Schumann árnyait Joseph Haydn máig talán leghíresebb D-dúr zongoraversenye űzi el derűs zenei fricskáival. Az évad első hangversenyét Ludwig van Beethoven II. szimfóniája zárja.
Beethoven életművében alig találni olyan művet, amely ennyire ellentmond a külső életviszonyoknak: a reá váró süketség teljes tudatában írta, a szimfónia mégis az élni vágyást hirdeti.
Az 1991-ben alakult Orfeo Zenekar hazánkban a legkiválóbb autentikus megszólaltatója a régizenei kompozícióknak. Az évad második hangversenyén a XVIII. század végi Bécs miliőjébe repítik az Unikum bérlet közönségét. Berecz Mihály, aki hétévesen kezdett zenét tanulni és minden születésnapjára Mozart zongoraversenyeinek kottáit kérte, nem először lép színpadra a régizene specialistájával. Az este során három darab csendül fel fortepianon (a zongora elődjén, amelyen maga a zeneszerző is komponált) Mozart zongoraversenyei közül.
Unikalitásánál fogva a sorozat védjegyeként is szolgálhatna a zárókoncert. Martin Baker, a Westminster-katedrális világhírű orgonaművésze a ritkán hallható Guilmant orgonaszimfóniát szólaltatja meg a Zeneakadémia fejújított orgonáján, a MÁV Szimfonikus Zenekar közreműködésével.
Guilmant orgonaszimfóniája rendkívüliségét fokozza, hogy az orgonaművészt olyan zenei fordulatok elé állítja, amelyeknek a megoldásához igazi virtuozitás szükséges.
Platón válasza, hogy miért válaszd a komolyzenét:
Az idézett kutatások napjaink publikációiból származnak, de Platón már időszámításunk előtt többszáz évvel így fogalmazott:
„A zene erkölcsi törvény. Lelket kölcsönöz a mindenségnek, szárnyat az élménynek, szállni tanítja a képzeletet, bájt ad a szomorúnak, derűt és életet mindennek. Lényege a rendnek, és útja minden jóhoz, igazságoshoz és széphez vezet, amelynek csak láthatatlan, de kápráztató, szenvedélyes és örökkévaló alakja.”
Ha Te is vágyod a csodát, ne érd be kevesebbel, válaszd az unikálisat!
Jegyek és bérletek válthatók az Unikum bérletre a Filharmónia Magyarország budapesti irodájában (+36 1 302 4961; [email protected]), a www.jegymester.hu oldalon, az ismert jegyirodákban, valamint a Zeneakadémián november 15-ig.
Támogatott tartalom. A cikk a Filharmónia Magyarország Nonprofit Kft. megbízásából, a Képmás Natív Stúdió közreműködésével készült.
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>