[Videó] Vidám komolyzene - Bősze Ádámmal beszélgettünk
Kötetlen beszélgetés Bősze Ádámmal zeneértésről, zeneélvezetről, magas és népszerű kultúráról, komolyzenei bulvárról.
Mitől vonzó ma a zene a pályaválasztóknak és a műélvezőknek? Mire fogékony a 21. századi zenehallgató Kodály országában?
A Halász-kastélyban felvett Képmás-estünkön Bősze Ádám többek között elmeséli, hogy miért lett Mozart Kis éji zenéjéből telefonvárakoztató hang, hogy mi volt egy 1852-es családi lapban a zeneszerzőről és hogy hogyan lett belőle mítosz. Azt is megtudjuk a zeneszakértőtől, hogy Mozart kürtversenyének partítúrájában micsoda trágárságok vannak.
Kiderül az is, hogy szerinte mit szabad a zenehallgatóknak a nézőtéren és mit nem, és hogy műsora alatt milyen üzeneteket kap a Bartók Rádióban. Szó lesz arról is, vajon mit takar a zenei bulvár fogalom az ő elvei szerint, de Szám Kati arról is faggatta, hogy mi történt egy-egy zenésszel ebben a nehéz járvány-helyzetben.
Még sorolhatnánk a témákat és a sztorikat, de inkább nézzék meg a felvételt, ígérjük, jól fognak szórakozni.
Ezen az estén az Alba Regia Szimfonikus Zenekar fafúvós kvartettje játszott.
Az együttes tagjai:
Dávid Boglárka - fuvola
Fóris István - oboa
Dávid József - klarinét
Harsányi Zsolt - fagott
A Képmás-estek fő támogatója:
Támogató:
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>