[Videó] Ugyanazokra a dolgokra vágyunk, mint a dédszüleink
Beszélgetés régi és mai férfiközösségekről, azok fontosságáról, szerepéről. Vendégeink Agócs Gergely és Kovács András Péter (KAP)
Szám Kati, a Képmás magazin főszerkesztőjének beszélgetőtársai: Agócs Gergely népzene- és néprajzkutató, mesemondó és Kovács András Péter humorista.
Kiderül, mi a közös a néprajzkutatóban és a stand-uposban. Vajon ugyanaz a küldetésük? És hogy jönnek ide a vadvízi evezősök? Mivel ragadja meg a közönséget egy mesélő, és miért vannak kevesebben a női történetmondók? Hogy volt ez régen a fonóban? Ki, kinek és mikor mesélt?
Hallunk jó néhány személyes sztorit is: megtudjuk, hogyan alakult András és Gergely férfiközösségi élete az ovitól a felnőtt korig. Mesélnek a fiús, férfias csapatokról, a vezető személyiségről és arról is, mitől férfi a férfi.
Szám Katival utánajárnak, hogyan működnek a férfi közösségek, és annak is, hogy miben térnek el a női közösségektől. Felmerül a kérdés, van-e oka annak, hogy egy női, sikeres sportcsapatnak is férfi edzője van… Mennyire segíti az együttműködést a versengés? Ahol két férfi van, ott már mindenképpen elindul az egymásra licitálás? Vannak-e ma beavatási szertartásaink? És egyáltalán, mi számít annak? Mik azok az átmeneti rítusok? Milyen fokozatai vannak a férfivá válásnak? Hogy működik a származási családról való leválás, és hogy volt ez konkrétan a két vendégünkkel?
Szokás férfiközösségekben a komoly kapcsolatokról beszélni, vagy a laza, csajozós téma érdekes? A barátnők valóban mindent tudnak a férfiakról? Az apaságról, a szülővé válásról is beszélgetnek a férfiak? Miért mondja egy néprajzos, hogy a kismama közösség valójában nem közösség? Az is kiderül, hogy hogyan kapcsolódik a beszélgetés témájához a Beatles és a Hobo Blues Band, illetve hogy mit ért ma Agócs Gergely az új, kollektív bűnösség fogalmán.
Hogy érzi magát a férfi, ha a járvány idején férfiközösség nélkül marad? Mer segítséget kérni? Milyen ajándékokkal lephetjük meg a házastársunkat vagy a barátainkat? – Erről Kovács András Péternek van egy története.
Tartsanak velünk!
A Képmás-estet a Várkert Bazár Vetítőtermében rögzítettük.
Támogató:
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>