Mit csinálnak a vízimentők télen?

Vannak helyzetek, amelyek eszembe juttatják J. D. Salinger híres regényének, a Zabhegyezőnek egyik kulcsmotívumát, amikor a főhős azon tűnődik, hogy hova mennek a kacsák télen. Néhány nappal ezelőtt is felidéződött bennem Holden Caulfield figurája, amikor a téli Balaton-parton sétálgatva, az üres strandot pásztázva azon töprengtem, hogy vajon mit csinálnak a vízimentők télen.

vízimentők
Kép: VMSZ Média

Amikor a vízimentők tevékenységére gondolunk, szinte kivétel nélkül mindenkinek egy nyári, szezonális munka képe ugrik be. A vízimentést akarva-akaratlan is összekötjük az év legmelegebb évszakával és a strandolással, pedig a vízimentőknek egész évben bőven akad tennivalójuk.

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) – Magyarország legnagyobb vízimentő szervezete – több mint húsz éve alakult.

Egy maroknyi, de annál lelkesebb csapat indította útjára a ma már több mint ezer főt számláló egyesületet. A mentési feladatokat ellátók mellett egy oktatási, egy média-, egy adminisztrációs, valamint egy logisztikai csoport is aktívan dolgozik az Egyesületben.

vízimentők
Kép: VMSZ Média

Igaz, a VMSZ késő őszi, téli és kora tavaszi tevékenységei nem annyira látványosak, mint a nyári prevenciós munkák és a különböző mentési feladatok, de attól még ugyanolyan fontosak. Sokan nem is tudják, hogy egész éves ügyeletet látnak el a Balatonon. Három mentőhajóval, a Balaton mindhárom medencéjében – Alsóörs, Balatonlelle, Keszthely – jelen vannak, hogy a téli vitorlázók és a horgászok is nagyobb biztonságban tölthessék el szabadidejüket a vízen.

Ebben az időszakban történik meg a mentőhajók karbantartása, a tanfolyamok szervezése, a gyógyszer- és eszközleltár elkészítése és a következő szezon előkészítése is.

Ahhoz, hogy nyárra minden készen legyen, és a strandi mentők, valamint a hajós szolgálat minden mentőhajója újra rendelkezésre állhasson, sok ember egész éves, jól szervezett munkája szükséges.

A Szakszolgálat minden egysége – legyen az mentésben vagy „háttérben” dolgozó egység – maximális odaadással és komoly szakmai tapasztalattal végzi a munkáját. A vízimentési tevékenység kapcsán óhatatlan, hogy inkább a strandi vízimentők és a hajós szolgálatot ellátók kerülnek reflektorfénybe, de a többi kolléga által végzett munka sem kevésbé lényeges, hisz az Egyesület nem működhetne jól a különböző egységek összehangolt munkája nélkül.

Amennyiben szeretné jobban megismerni az Egyesületet, további információért keresse fel a VMSZ honlapját.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti