Magyar ember evés közben nem beszél?
Magyar ember evés közben nem beszél – jól ismert mondás, ám a valósághoz nem sok köze van, hiszen az asztal mellett mindannyian szeretünk társalogni. Miért jó étkezés közben beszélgetni? Eperjes Károly színművészt kérdeztük.
„Az, hogy szeretek-e étkezés közben beszélgetni, attól függ, hogy kivel vagyok. Ünnepnapokon a szeretteinkkel, családunkkal, barátainkkal vagy ismerőseinkkel ülünk egy asztalhoz, ilyenkor az alkalom mindig meghittebb, és azzal együtt a beszélgetés is az. Szabály csak egy van: a családi étkezéseket közös imával kezdjük. Utána eszünk, és a legkülönfélébb témákról társalgunk, mindig arról, ami a családot a legjobban érdekli.
Megint más a hangulata annak, amikor az ember vendégségben ebédel. Ennek kultúrája hasonló, mint az előbbi esetben, de persze ilyenkor igyekszem még figyelmesebben viselkedni. Ha pedig az ember csak úgy beül enni valahova, és idegenekkel találkozik, akkor nem nagyon beszélget. Én mindig viszek magammal valamilyen olvasnivalót, és olvasgatok, amíg ki nem hozzák az ételt. Amikor baráttal vagy kollégával ülünk be ebédelni, akkor közös fontos témákról, munkákról beszélünk, vagy éppen az ételről, ha az jól sikerült. Csöndben enni nem nagyon szoktam, legfeljebb akkor, amikor olyan diszkrét vendégségben vagyok, ahol ez a módi.”
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>