Függőségeink és kezelésük a Világjobbítók podcastban

2021. 06. 25.

A bezártságból és a beszűkültségből a kiutat legtöbbször pótcselekvésekben és pótszerekben találjuk meg. Minél kevesebb az inger, annál több lehet a káros szenvedélyünk. De vajon miért olyan nehéz változtatni rossz szokásainkon? Miért találunk mindig kifogásokat? Egyáltalán ki lehet gyógyulni a függőségből?

Világjobbítók podcast 4
kepmas.hu

Vendégeinkkel, Rátz Krisztina addiktológiai konzultánssal és Molnár Gusztáv színésszel saját tapasztalataikról beszélgetünk.

Az adás meghallgatásához kattintson a lejátszóra:

Rátz Krisztina szociális munkás, addiktológiai konzultáns, önismereti csoportvezető. Szereti az embereket, az értékes és őszinte beszélgetéseket, amikor megfájdul a hasa a nevetéstől, a majonézt, az odafigyelést, a tenger illatát, amikor egy zene meghallgatása visszarepíti egy kedves emlékhez, a jógázás utáni béke és nyugalom érzését és a meghitt pillanatokat.

Nem szereti az igazságtalanságot, a kávét, amikor a kést élezik, a feltét és a stelázsi szavakat, a csótányokat és megbúvó családtagjaikat, amikor valaki az ujját ropogtatja, a helyesírási hibákat a könyvekben, és azt sem, amikor egy rossz álom érzései benne maradnak egész nap.

Egy mondata az adásból: „A függő egyáltalán nem akaratgyenge, mert amit akar, azt megszerzi!”

Molnár Gusztáv színész szereti, ha süt a nap, szeret megázni az esőben, szereti a pacalt, szeret hideg fasírtot reggelizni kenyérrel, összebújni a kisfiával és érezni a haja illatát. Szereti szerzők szerint elrendezni a könyveket a polcon, szeret frissen mosott ágyneműben elaludni, úgy énekelni, hogy azt közben senki se hallja, számolgatni a derékszögeket a környezetében. Szereti a kezét a búzába nyomni, mint ahogy azt Amelie tette a filmben, szereti, ha sokan vannak otthon és olyanok, mint egy nagy család, és szeret néha rendetlen lenni.

Nem szeret nyitott ajtónak háttal aludni, nem szereti, hogy még mindig fél a sötétben, zavarja, ha nincs elmosogatva, nem kedveli a mogorva embereket, nem szeret későn kelni, mert akkor elmegy a napja, nem szereti a tortákat és ha össze-vissza vannak a töltőkábelei.

Egy mondata az adásból: „Családok nem nagyon szoktak szétzuhanni azért, mert apa stikában csokit eszik.”

Az adásban Emil Cioran, Ady Endre és Erlend Loe írásaiból olvas fel Katona László színész. Az adáshoz a zenei motívumokat most is Marton Róbert színész készítette.

A Világjobbítók a Képmás magazin közérzetjavító, összművészeti podcastja egyedi aláfestő zenével és elgondolkoztató irodalmi idézetekkel. Környezetünk tele van olyan emberszerelő, lélekfoltozó és világjobbító emberekkel, akik bár közöttünk élnek, inkább cselekszenek, létezésükkel üzennek, mintsem beszélnek. Velük és sokoldalúan színes/színességükben sokoldalú művészekkel próbáljuk meg szavakra váltani a titkuk. A beszélgetést moderálja: Gyulay Eszter szìnháztörténész, dramaturg. Szerkesztőtárs: Fodor Krisztina.
A Világjobbítók podcastot megtalálja a Spotify-on, a népszerű podcast applikációkban, a Képmás.hu podcast rovatában, a Facebookon, és a Képmás magazin Youtube-csatornáján. Bárhol is hallgatja ezt a podcastet, kérjük, iratkozzon fel rá, hogy értesülhessen az új adások megjelenéséről.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti