„Az a valódi nagyság, ha merjük egymást támogatni” – Juhász Anna az igaz barátságról a Spiritusz podcastban

2021. 05. 20.

Juhász Anna nem hétköznapi családba született – Kossuth-díjas költő édesapja örökségeként a folyamatos nyitottság a világra, szenvedélyes életszeretet és lankadatlan kitartás jellemzi.  Tíz éve foglalkozik aktívan azzal, hogy közelebb vigye a szépirodalmat az emberekhez különféle beszélgetős estek szervezésével, amelyben teret kap a zene, kép- és táncművészet is. A New York Kávéház művészeti vezetőjeként, Újbuda kulturális nagyköveteként felélesztette a kávéházi kultúrát; a Petőfi Irodalmi Múzeumban és a Várkert Bazárban is teltházasak a rendezvényei. A járvány alatt átköltözött az online térbe, ahol rengetegen követik figyelemmel műsorait, bejegyzéseit. Juhász Anna irodalmárral, kulturális menedzserrel Németh Szilvia beszélget az igaz barátság lélektanáról sorozatunk harmadik adásában.

Spiritusz podcast 3
kepmas.hu

De mit is jelent egy igaz és életre szóló barátság, amely adott esetben még a halált követően sem szűnik meg? Juhász Ferenc életét több barátság is meghatározta, amelyekről többek közt az Anna és testvére, illetve édesanyja által közösen összeállított „A mindenség szerelmese – Juhász Ferenc 90” című kötet mesél.

„Vannak emberek, akik egész életükben összetartoznak; létezik a halálon is túlmutató lelki és természetfeletti kötődésük. Ilyen volt édesapám Hantai Simon és Csernus Tibor Párizsba vándorolt festőművészekhez fűződő kapcsolata. Édesapámat a halála előtti évben elvittük Simon – Baudelaire mellett nyugvó – szinte jeltelen sírjához, hogy ott a biai anyafölddel megszórhassa azt…”

Anna iskolás évei alatt a nyitottságot zárkózottabb időszakok is tarkították, de a barátok iránti vágy folyamatosan élt benne. Húszesztendős kora körül egyéves szanatóriumi elvonulásra kényszerült veleszületett és váratlanul jelentkező immunbetegsége folytán, amely gyökeresen megváltoztatta az életről szőtt addigi gondolatait. „Mindenkinek van saját traumája. Ilyenkor elgondolkodunk azon, hogy mi mennyit is ér, mi az igazán fontos… Ezáltal esélyt kapunk az igazi változásra.”

Az adásból többek között azt is megtudhatjuk, hogy a felfokozott munka és a család mellett vajon marad-e idő a barátságok ápolására, és mi az a kulcs, ami két ember szívét összeköti úgy, hogy az „elhallgatott viszonyok” ne jöhessenek létre. Juhász Anna beszél a kislányáról is, aki már háromévesen harmincszor annyi emberrel találkozott, mint a korosztálya, emellett „felfedi” azon személyeket, akiknek portréi az otthonában lévő „női büszkeség-falat” díszítik. 

Az adás meghallgatásához kattintson a lejátszóra:

Spiritusz. Bátorító beszélgetések a lelki egészségért. A Képmás magazin pszichológiai podcast-műsora. Vendégeink a lélek bonyolult működését jól ismerő szakemberek és olyan ismert személyiségek, akik bátran beszélnek életük legnehezebb és legörömtelibb időszakairól, küzdelmeikről és felismeréseikről. A boldogsághoz önmagunk és a többi ember viselkedésének megértésén keresztül vezet az út. Tartsanak velünk!
A műsorvezetők, egymást váltva: Németh Szilvia rádiós műsorvezető, a Képmás magazin újságírója és Bóna Judit, a KarcFM műsorvezető-szerkesztője.
A Spiritusz podcastot megtalálja a Spotify-on, a népszerű podcast applikációkban, a Képmás.hu podcast rovatában és a Képmás magazin Youtube-csatornáján. Bárhol is hallgatja ezt a podcastet, kérjük, iratkozzon fel rá, hogy értesülhessen az új adások megjelenéséről.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti