Álláskeresés szülés után – Tippek anyáknak, akik visszatérnének a munka világába
„Húsz helyre elküldtem az önéletrajzomat, egyetlen választ sem kaptam.”„Megkérdezték, hogy ugye nincs gyerekem, amikor mondtam, hogy három, nem is folytatták az interjút.”
Az alábbi hasznos gyakorlati tippeket érdemes megfontolnia a munkakereső anyukáknak:
- Minden egyes család életében más megoldás lesz a nyerő. Ne gondolkozz sémákban, ne vegyél példát a barátnődről! Általában okos dolog atipikus megoldásokban gondolkodni, különösen több gyerek mellett, de nem feltétlenül. Az önismeret és a „családi önismeret” fontos alapja a munkába állás koncepciójának. Az önismereti alapon elinduló anyukák esetében kevesebb a kudarcba fulladó próbálkozás.
- Ne tűnj el a munkahelyedről teljesen a gyerekszülés miatt, és ne csak úgy tartsd a kapcsolatot, hogy rendszeresen elküldöd a gyerek édes fotóit. Első gyerek előtt nem tudhatod vissza fogsz-e térni, ezért mindenképpen maradj külsős tagja a közösségnek. Mégpedig szakmai tagja. Ha érdekes cikket találsz a témátokban, hívd fel rá a többiek figyelmét! Kérdezz rá korábbi projektekre, mi lett velük, hogyan alakult a dolog? Maradj érdeklődő!
- Próbálj meg folyamatosan tájékozódni a szakterületeden. Járasd a szakmád lapját, formálj róla véleményt. Használd ki a magyar rendszerben járó három ajándékévet (gyes, gyed), tanulj! Gyerekaltatás után is lehet keresgélni félórát az Interneten. Cikket írni, konferenciára menni a babák hathónapos kora után általában megoldható.
- Mindig sikeresebb az az édesanya, aki nem állást keres, hanem munkát. Aki tényleg dolgozni akar, akinek van egy hivatása, vagy egy elképzelése arról, hogy mit szeretne csinálni, aki arra vágyik, hogy egy munkát szívvel-lélekkel végezhessen. Aki lelkesedni tud a szakterületéért, megtalálja a helyét a munkaerőpiacon.
- Sok múlik a belső hozzáálláson. A (leendő) munkahelyed számára nem egy anyuka vagy, hanem egy vegyészmérnök, egy angoltanár vagy egy könyvtáros – úgy is menj oda! De nem javaslom, hogy tagadd le a gyerekeidet. Ha miattuk nem vesznek fel, csak az állandó munkahelyi konfliktustól menekültél meg. De ne írd bele az önéletrajzodba, ahogy a házassági évfordulódat sem fogod beleírni. Majd a személyes beszélgetésen elmondod. És ne úgy nézz ki, mint egy háromgyerekes anyuka, hanem mint egy jó szakember! Ez vonatkozik a frizurádra, a ruhádra és minden egyébre.
A feladat tehát: egyensúlyt teremteni a családban a munkafronton is, amely segít a mindennapok kiegyensúlyozott működésében. És ez egészen biztosan minden egyes családban más és más módszerrel fog sikerülni.
Család, kultúra, zarándoklat, természetjárás, vállalkozás, kommunikáció – Molnár-Bánffy Kata Instagram posztjait is érdemes megnézni, a profilja ITT érhető el.
Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!
A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!
Támogatom a kepmas.hu-t>>