A Valentin-kód

Szeretnék Valentin-napra én is félig titkos üzenetet küldeni. Mint a régiek. Nem szerelmest – azokat már régen megírtam, egész jó eredménnyel. Inkább kódoltat, amelyből mindenkinek, akit érint, akinek szól, értenie kellene.

Nő és férfi vitorláshajó árbócára másztak

Kép: pixabay.com

És valójában nem is én írom, csak összekalászoltam mások mondatait. Amolyan üzenetcsokor lesz ez tehát, innen-onnan vett kölcsönsorokkal. Lányok írták őket vagy bulvárlapok, vagy tudományos szövegekben húzódtak meg. A nőkről szólnak. Ahogy látják magukat, ahogy látszanak. Az bennük a különleges, hogy amolyan észrevétlen, „becsúszó” mondatok, bárhol előfordulhatnának. Szembejönnek az újságokban, a hétköznapi fordulatokban, még az iskolai fogalmazásban is. Bizonyosan ott élnek a Bálint-napi rugós bársonyszívek mélyén is. Kicsit olyanok, mint az irodai fikusz, amelyről mindenki tudja, hogy se nem szép, se nem illik oda – de ki vállalja magára, hogy rendbe teszi vagy eltünteti…? Hetet választottam, a tizennégy felét – arra gondoltam, Önök majd kipótolják a hiányzót. Egyoldalú lesz a kép? A képeknek nincs is oldala – úgyhogy nem. Legfeljebb más árnyalatú, mint amilyet Valentin-napkor várnánk. Biztosan nem rózsaszínű. És nem is a szürke bármely árnyalata.

 

1. 17 éves, okos középiskolás lány egy versenyfogalmazásban, amelyben résztvevőt kellett választani egy nemzetközi diákeseményre, és a választást kellett indokolni: „Jól tájékozott, fiatal, jó magaviseletű, szimpatikus fiúra van szükség egy ilyen helyen, hiszen a fiúkra sokkal inkább hallgatnak az emberek.”

 

2. Az amerikai közvéleménykutatások szerint az online társkeresők világában a nők attól félnek a legjobban, hogy sorozatgyilkossal ismerkednek meg, a férfiak pedig attól, hogy kövér nő jelenik meg a randevún.

 

3. „Nincs egyszerű dolga a kétgyermekes családanyának. Míg az egyik csemetét iskolába kell vinni, a másik beteg lesz. És persze nem árt kívánatos nőnek maradni, meg dolgozni is kell, mert az élet nem áll meg” – írja a bulvárlap.

 

4. You were so young, and I was so free – énekli Chris Norman az igazi, nagy szerelemről, amelyben a nő fiatal, a férfi… nem. Hanem szabad.

 

5. Egy brit kutatóintézet 2016-os felmérése szerint a női menedzserek demonstrálják leginkább, mi a jó egy vezetőben. Aztán ugyanez a felmérés megmutatja, hogy a világban egyre kevésbé gondolják úgy, hogy női vezetőkre van szükség.

 

6. Nem tudom megérteni a nőkben a túlzott érzelmességből fakadó logikátlanságot – nyilatkozza az egyik ismert férfi rádióbemondó.

 

7. A neves színésznő pedig így vall: „Bolondságnak gondolom, hogy mindenki 200 évig akarjon élni, és közben mindvégig 18 évesnek látszani!”

 

Szóval, boldog Bálint-napot kívánok, mindenkinek.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti