Zaklatott kezdet

Több mint sztár
Rene Russo
Rene Russo

Kép: Profimedia - Red dot

A legfrissebb mozi sikerek egyikében, a Thor címűfantázia és akciófilmben Rene Russo a világegyetem királyának, „mindenek atyjának” feleségét játssza, bölcs és hűséges társat, szerető ugyanakkor elfogulatlan anyát. Férje oldalán a sötétség és a világosság harcában az utóbbit képviseli, és küzd érte akár az élete árán is. A valóságban az idén hatvanadik születésnapját ünneplő színésznőt sikerei, szerepei és különleges szépsége ellenére nem jellemzi ugyanaz a rendíthetetlen bátorság és önbizalom, mint filmbéli karakterét.

Modellkarrierjét és színészi pályáját nyomon követve azt hihetnénk, ő az, aki nem lehet híján önbizalomnak, az interjúkból azonban egy könnyen zavarba ejthető, törékeny nő köszön vissza, aki – saját bevallása szerint is – élcelődő humorával próbálja leplezni gyakori bizonytalanságát, vagy épp oldani a lámpalázát. A sztárt nem könnyű megfejteni, már csak azért sem, mert személyes életét illetően sohasem volt bőbeszédű.

Mindezek oka bizonyára már gyermekkorára visszavezethető, a kis Rene ugyanis alig két éves, mikor autószerelőből szobrásszá lett édesapja elhagyja családját. Az apa egyéb kapcsolataiból Renének számos féltestvére született. Ő és édes testvére, Toni, Rene nővére édesanyjukkal maradtak, aki több munkahelyen és több műszakban próbált boldogulni bárpultosként, miközben a lányok nevelését és gondozását igyekezett leszbikus barátnői és saját maga között megosztani. A rossz anyagi körülményeket és kaotikus családi hátteret tetézte a lehúzó környezet: Los Angeles veszélyesnek számító külvárosi környéke, és Russo beilleszkedési nehézségei az iskolába. A sápatag, hirtelen magasra nőtt kiskamasznak gerincproblémái adódtak, így felsőtestét körülölelő merevítőt kellett hordania több éven át. Bár a gimiben a merevítőtől megszabadult, a gátlásaitól és a belső bizonytalanságoktól nem, így az amerikai filmekben jól illusztrált, megosztó és sokszor kegyetlen középiskolai környezetben hamar a „vesztesek” közé sorolták, és különböző gúnyneveket aggattak rá. Rene képtelen volt megküzdeni az ebből fakadó frusztrációval, és tizenhat évesen otthagyta az iskolát, hogy a továbbra is anyagi nehézségekkel küszködő családot a maga módján segítse, és munkába állhasson. Kezdetben barter alapú részmunkákat vállalt: büfés volt egy moziban, cserébe ingyen nézhette a filmeket. Egy étteremben pincérnőként dolgozott, itt ingyen étkezhetett. A show businessben való debütálása előtti utolsó, teljes állása egy szemüveggyárhoz kötődött, ahol a lencséket kellett ellenőriznie.

Hogyan lett a visszahúzódó kamaszlányból ünnepelt díva?

Elolvashatja a júniusi Képmásban.

Kérjük, támogasson, hogy otthonába vihessük az értéket!

A Képmás magyar magazin és vállalkozás, nincs mögötte nagy, külföldi médiabirodalom. Csupa családos, értékes és jó ember, akiknek nem csak munkahelye, szívügye is a Képmás. Fontosnak tartjuk, hogy a kepmas.hu által közvetített értékek továbbra is ingyenesen juthassanak el minden olvasóhoz. Kérjük, ha örömmel olvassa cikkeinket, hallgatja és nézi felvételeinket, támogassa Ön is a kepmas.hu-t!

Támogatom a kepmas.hu-t>>

Ez is érdekelheti